8 dzień marca to nie tylko dobry pretekst do świętowania, ale także doskonała okazja do zastanowienia się w jaki sposób same kobiety mogą z powodzeniem zatroszczyć się o swój organizm, sprawiając sobie najlepszy z możliwych prezentów.

Regularne poddawanie się testom przesiewowym pozwala upewnić się, że ciało jest w dobrej kondycji i nic mu nie dolega lub wykryć schorzenie na tyle wcześnie, by móc całkowicie je wyleczyć. O pomoc w stworzeniu takiego „prozdrowotnego” terminarza można poprosić swojego lekarza, który dopasuje badania do wieku oraz stanu zdrowia.

Szansa na wyleczenie to szybsze i trafnie postawione rozpoznanie

Regularne badania cytologiczne, mammograficzne oraz badania krwi skierowane są do wszystkich kobiet. Szczególnie ważne są u Pań, które nie wykonują regularnie badań profilaktycznych oraz tych, u których istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na raka ze względu na występowanie rodzinne nowotworów. Również Panie w wieku 40+ powinny pamiętać o badaniach profilaktycznych, ponieważ wraz z wiekiem wzrasta ryzyku nowotworu piersi, nowotworu szyjki macicy, cukrzycy i chorób serca.

Wczesna diagnostyka i wdrożenie odpowiedniej terapii, pozwala na pełne wyleczenie wielu schorzeń w tym.:

  • chorób serca,

  • krwi (np. anemii),

  • tarczycy,

  • nowotworów (m.in. raka piersi, szyjki macicy, trzustki, wątroby),

  • oraz wielu innych nieprawidłowości zdrowotnych.

Proponowanymi badaniami, które każda kobieta powinna wykonać przynajmniej raz w roku są:

  • ocena gospodarki hormonalnej: FSH, LH, PRL, ESTRADIOL, SHBG, Androstendion, AMH,

  • różnicowanie anemii: morfologia krwi obwodowej, Żelazo, Wit. B12, Ferrytyna, Transferryna,

  • diagnostyka chorób metabolicznych: glukoza, HbA1C, lipidogram, insulina, kreatynina,

  • diagnostyka chorób tarczycy: TSH, FT3, FT4.

38 letnie doświadczenie w zakresie diagnostyki laboratoryjnej daje nam pewność, że dostarczamy wyniki, którym możesz zaufać! Nasza kompleksowa oferta rozwiązań IVD łączy wysoką jakość naszych odczynników i sprawdzoną technologię dystrybuowanych marek. Zaawansowana technologia naszych aparatów  ma kluczowe znaczenie w dostarczaniu szybkich i dokładnych wyników badań diagnostycznych z zakresu hematologii, biochemii i immunochemii.

Cormay Diagnostics stawiał i stawiać będzie na dokładność, precyzję i wygodę w użytkowaniu urządzeń oraz naszych produktów w trosce o zdrowie pacjentów.

Dużo zdrowia Drogie Panie!

Badajcie się regularnie, dbajcie o zdrową dietę i aktywność fizyczną!

Kontakt

PZ Cormay S.A.

Ursynów Business Park
ul. Puławska 303
02-785 Warszawa, Polska