Profilaktyka kardiologiczna w trosce o zdrowe i mocne serce

Wczesne objawy chorób serca łatwo zlekceważyć. Uczucie zmęczenia, duszność, ucisk w klatce piersiowej, ból ramienia, obrzęki kończyn dolnych – to niektóre z dolegliwości, które powinny nas zaalarmować. Zdarza się również, że choroba rozwija się w utajeniu. Dlatego regularne wykonywanie badań kardiologicznych jest bardzo ważne w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych.

Choroba wieńcowa, zawal serca, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu – taką diagnozę słyszą rokrocznie setki tysięcy osób. Można tego uniknąć, monitorując stan zdrowia. Taka postawa pozwoli na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Dużo lepiej jest bowiem zapobiegać niż leczyć. Leczenie choroby, zdiagnozowanej w początkowej fazie rozwoju, jest dużo łatwiejsze i bardziej efektywne.  

W naszej ofercie posiadamy panel kardiologiczny, który obejmuje m.in. biomarkery sercowe, czyli substancje, które są uwalniane do krwi w uszkodzeniach miokardium. CK, CK-MB, mioglobina to podstawowe biomarkery stosowane w diagnostyce i monitorowaniu ostrego zespołu wieńcowego.

Proponowany panel kardiologiczny przez Cormay Diagnostics to: Apo B, Cholesterol, HDL Direct, LDL Direct, Triglycerides, CK, CK-MB, NT-proBNP, hs-cTnI, Lp-PLA2, D-Dimer, Glucose, Lactate, LDH, Lipoprotein (a), Myoglobin, Potassium ISE, Sodium ISE.

By dowiedzieć się więcej o panelu kardiologicznym, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami z Działu Sprzedaży Krajowej: https://tiny.pl/9346s 

Co dobrze wpływa na nasze serce?

  • Dieta bogata w ryby – jest doskonałym źródłem kwasów omega-3, witaminy E oraz mikro- i makroelementów. Dieta bogata w te składniki powoduje m.in. zmniejszenie prawdopodobieństwa miażdżycy, a co za tym idzie zatorów i zawałów.

  • Zerwanie ze złymi nawykami /tytoń, alkohol/.

  • Aktywność fizyczna. Osoby wykonujące przynajmniej 3-4 razy w tygodniu treningi podlegające na przynajmniej szybszym marszu, jeździe na rowerze, czy ćwiczeniach grupowych, nie tylko dużo rzadziej doznają zawału serca, czy udaru mózgu, ale w istotnym statystycznie stopniu w mniejszym stopniu zapadają na nowotwory, czy chorobę Alzheimera, niż ich nieaktywni rówieśnicy.

  • Dobry sen.

  • Regularne badania lekarskie, obejmujące konsultacje, badanie EKG, czy poziomu cholesterolu po 40 rż, pozwala na wczesne wykrywanie chorób sercowo-naczyniowych i co za tym idzie ich skuteczniejsze leczenie.

Badajmy się bo serce mamy tylko jedno!

Zróbmy to dla nas i dla naszych bliskich.

 

Kontakt

PZ Cormay S.A.

Ursynów Business Park
ul. Puławska 303
02-785 Warszawa, Polska